Brother ScanNCut DX Die Cutting Fabric Mat, 12" x 12" (CADXMATF12)
Order Brother ScanNCut DX Die Cutting Fabric Mat, 12" x 12" (CADXMATF12) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24629833
Model #: CADXMATF12
Brand: Brother
4 (20 reviews)
Item #: 901-24629833
Loading...
Out of stock
Per each
Ship to: 60069
Notify me when this product is back in stock
Submit
Please note: Pricing is subject to change.
Request bulk pricing
We have similar products in stock NOW! CLICK TO SHOP ALL Die Cutting
Product details
Reviews
Brand
Color Family
Die Cutting Material
Die Cutting Type
Series or Collection
Pack Qty
Currently out of stock
Brother
White
Fabric
Accessories
ScanNCut DX
1
  • Specially designed for thin cotton fabric and flannel for quilt pieces (0.25mm - 0.5mm)
  • Secures fabric without backing
  • For best results use with Thin Fabric Auto Blade (sold separately)
  • For use with the Brother ScanNCut DX machine
Brand
Brother
Color Family
White
Die Cutting Material
Fabric
Die Cutting Type
Accessories
Pack Qty
1
Series or Collection
ScanNCut DX
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands