BTI 65W USB-C AC Adapter for Dell Latitude/XPS Laptop, Black ( HA65NM190-BTI )
Per each
  1. Home
  2. Computers & Accessories
  3. Computer Accessories & Peripherals
  4. Computer & Laptop Accessories
  5. Laptop Adapters
Order BTI 65W USB-C AC Adapter for Dell Latitude/XPS Laptop, Black ( HA65NM190-BTI ) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-IM1Z37251
Model #: HA65NM190-BTI
Brand: BTI
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Fri, May 15 - Mon, May 18
Request bulk pricing
The BTI HA65NM190-BTI 65W USB-C Laptop AC Adapter is a high-quality replacement for Dell’s original HA65NM190 charger. This adapter delivers reliable charging performance, universal input voltage, and compatibility with a wide range of Dell Latitude and XPS laptops.
  • It is classified as a Usb Type C Laptop Adapter.
  • Works seamlessly with Dell Xps and Latitude laptops.
  • Typically comes with a 6-foot power cord
  • Provides 65 watts to meet the energy demands of your devices.
  • Operates within a range of 100-240V AC, ensuring compatibility across various regions.
  • Delivers a steady 19.5V DC for reliable and efficient power delivery.
  • Backed by a 24 Months limited warranty.
Brand
BTI
Compatible With
Dell Latitude/XPS Laptop
Connector, Port or Interface Type(s)
USB Type C
Input Voltage
100-240 V AC
Laptop Adapter & Charger Type
Adapter
Length (ft.)
6
Output Voltage
20V DC
True Color
Black
Warranty Information
2 Year
Watts
65
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands