BTI 65W USB-C AC Adapter for for Lenovo Ideapad Laptops, Black (65WUSB-C-GAN-BTI)
Per each
  1. Home
  2. Computers & Accessories
  3. Computer Accessories & Peripherals
  4. Computer & Laptop Accessories
  5. Laptop Adapters
Order BTI 65W USB-C AC Adapter for for Lenovo Ideapad Laptops, Black (65WUSB-C-GAN-BTI) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-IM1020A61
Model #: 65WUSB-C-GAN-BT
Brand: BTI
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Mon, May 18 - Tue, May 19
Request bulk pricing
  • It is classified as a Usb-C Laptop Adapter.
  • Works seamlessly with Lenovo IdeaPad Notebooks.
  • Provides 65 watts to meet the energy demands of your devices.
  • Operates within a range of 100-240V AC, ensuring compatibility across various regions.
  • Delivers a steady 20V DC for reliable and efficient power delivery.
  • Backed by a 24 Months limited warranty.
Brand
BTI
Compatible With
Lenovo IdeaPad Notebooks
Connector, Port or Interface Type(s)
USB-C
Input Voltage
100–240V
Laptop Adapter & Charger Type
Adapter
Output Voltage
20 V DC
True Color
Black
Warranty Information
2 Year
Watts
65
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands