Cooler Master V850 80 PLUS Gold Desktop Power Supply, Black (MPY-8501-SFHAGV-3U1)
Per each
  1. Home
  2. Computers & Accessories
  3. Computer Parts and Components
  4. Computer Components
  5. Power Supplies
Item #: 901-24603173
Model #: MPY8501SFHAGV31
Brand: Cooler Master
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Ship to: 60069
Free delivery
Tue, May 19 - Wed, May 20
Request bulk pricing
Frequently bought together
Customers also viewed
  • 850W Power Supply, For Desktop Computers
  • Specification Compliance SFX, ATX 3.0, SFX12V v3.42
  • Input Voltage 120 V AC, 230 V AC
  • Energy Efficiency Certification 80 Plus Gold
  • Number of Fans 1
  • Product Color Black
  • Power Factor Correction (PFC) Active
  • MTBF 100000 Hour
  • Limited Warranty 10 Year
Brand
Cooler Master
Compatible With
Desktop Computer
Energy Efficiency Rating
80 PLUS Gold
Height in Inches
2.5
Input Voltage
120 V AC, 230 V AC
Number of Fans
1
Output Voltage
3.3 V DC, 5 V DC, 12 V DC, -12 V DC
Power Supply Form Factor
Desktop
Protection Type
Series or Collection
V850
True Color
Black
Warranty Information
10 Year
Weight (lbs.)
3.96
Width in Inches
4.9
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands