Flash Furniture 52W Gaming Desk and Red/Black Footrest Reclining Gaming Chair Set, Black (BLNX30RSG1030RD)
  5. Gaming Desks
Item #: 901-24497954
Model #: BLNX30RSG1030RD
Brand: Flash Furniture
5 (1 reviews)
Item #: 901-24497954
Ship to: 60069
Delivery:Wed, May 20 - Thu, May 21
  • Black Laminate Desk top
  • Overall Dimensions: 30"H x 51.5"W x 23.75"D
  • Detachable Cup Holder (3.5"W x 2.75"H) and Headset Hook (3.5"W x 3.75"D)
  • Red Powder Coated Frame Finish with Screw Leveling Floor Glides
  • High Back Gaming Chair with Height Adjustable Pivot Arms: 29"W x 29-46"D x 48-51"H
Depth in Inches
23.75
Desk Depth
Less than 30"
Desk Height
30" - 49"
Desk Width
40" - 59"
Furnishing Style
Contemporary
Height in Inches
30
True Color
Red
Weight (lbs.)
89
Width in Inches
51.5
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands