Flash Furniture HERCULES 60 Farm Dining Table, Black Wash (XAF60X38BK)
Per each
  1. Home
  2. Furniture
  3. Office and Multipurpose Tables
  4. Tables
  5. Breakroom & Dining Tables
Order Flash Furniture HERCULES 60" Farm Dining Table, Black Wash (XAF60X38BK) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24567263
Model #: XAF60X38BK
Brand: Flash Furniture
5 (6 reviews)
Item #: 901-24567263
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Limited quantity available: 5 remaining
Ship to: 60069
Delivery:Wed, May 20 - Thu, May 21
Request bulk pricing
Customers also viewed
  • Farmhouse Dining Table
  • Overall Dimensions: 38"W x 60"D x 30"H
  • Solid Pine Construction in Black Wash Finish
  • 600 lb. Static Load Capacity
  • Assembly Required
  • Rated for Commercial Use
  • 1 Year Limited Warranty
  • 1" Thick Plank Top with 4" thick apron
  • 3.25" Thick Square Legs
  • Base Size: 28.5"W x 50"L
  • Table accommodates up to 6 people
  • Spot clean with water based cleaner
  • Designed for Commercial and Residential Use
Assembly Information
Full Assembly Required
Base Color
Black
Brand
Flash Furniture
Breakroom & Dining Table Type
Dining Table
Furnishing Color
Black
Indoor or Outdoor
Indoor
Leg or Base Material
Wood
Number of Chairs Included
0
Seating Provided
Chairs not Included
Series or Collection
Hercules
Table Depth (Inches)
38
Table Height (Inches)
30
Table Shape
Rectangular
Table Surface Material
Wood
Table Width (in Inches)
60" - 79"
Table Width (Inches)
60
True Color
Black Wash
Warranty Information
Limited Warranty
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands