Flash Furniture HERCULES Series 60 Farm Dining Table, Rustic White (XAF60X38WH)
Per each
  1. Home
  2. Furniture
  3. Office and Multipurpose Tables
  4. Tables
  5. Breakroom & Dining Tables
Order Flash Furniture HERCULES Series 60" Farm Dining Table, Rustic White (XAF60X38WH) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24548261
Model #: XAF60X38WH
Brand: Flash Furniture
5 (6 reviews)
Item #: 901-24548261
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Limited quantity available: 10 remaining
Ship to: 60069
Delivery:Thu, May 21 - Fri, May 22
Request bulk pricing
Customers also viewed
  • Farm Tables
  • Finish: Antique Rustic White; Material: Pine Wood, Steel
  • Overall Dimensions: 38"D x 60"W x 29.5"H
  • Assembly Required
  • Warranty: 1 Year Limited
  • Farmhouse Dining Table in Antique Rustic White Stain Finish
  • Solid Pine Construction
  • .75" Thick Plank Top with 4" Thick Apron
  • 3" Square Legs
  • Base Size: 28.25"W x 53"L
  • Table accommodates up to 6 people
  • Spot clean with water based cleaner
  • Designed for Commercial and Residential Use
Assembly Information
Full Assembly Required
Base Color
White
Brand
Flash Furniture
Breakroom & Dining Table Type
Dining Table
Furnishing Color
White
Indoor or Outdoor
Indoor
Leg or Base Material
Wood
Number of Chairs Included
0
Seating Provided
Chairs not Included
Series or Collection
Hercules
Table Depth (Inches)
38
Table Height (Inches)
29.5
Table Shape
Rectangular
Table Surface Material
Wood
Table Width (in Inches)
60" - 79"
Table Width (Inches)
60
True Color
Rustic White
Warranty Information
Limited Warranty
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands