Hisense 75 QD6 Series QLED Fire TV, Black (75QD65NF)
Per each
  1. Home
  2. TV & Streaming Media
  3. TV & Video
  4. TV Accessories
  5. TVs
Order Hisense 75" QD6 Series QLED Fire TV, Black (75QD65NF) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24671486
Model #: HS75QD65NF
Brand: HiSense
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Delivery:Fri, May 15 - Mon, May 18
Request bulk pricing
Frequently bought together
3D Enabled
No
Backlit Display
Full Array
Brand
HiSense
Connectivity
Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, HDMI 2.0, Ethernet, USB, RF Antenna, RCA Composite, Digital Audio
Connector, Port or Interface Type(s)
HDMI, Ethernet, USB, RF Antenna, RCA Composite, Digital Audio
Depth in Inches
14.6
HDR Capable
Yes
Height in Inches
41.1
Internet Streaming Services
Fire TV
Refresh Rate
60 Hz
Series or Collection
QD65 Series
Televisions Display Resolution
3840 x 2160
Televisions Display Screen Size (in.)
75
True Color
Black
TV HD Quality
4K Ultra
TV Size
70" +
TV Type
LED
VESA Mounting Dimensions (mm.)
400 x 300
Weight Pounds
31-60
Width in Inches
66.0
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands