Luxor Mobile 18-Section Modular Classroom Storage Cabinet, 28.75"H x 18.2"D, White (MBS-STR-31-18S)
Item #: 901-24573518
Model #: MBS-STR-31-18S
Brand: Luxor
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Out of stock
Enroll Now
Ship to: 60069
# of Compartments:
18
Notify me when this product is back in stock
Submit
Please note: Pricing is subject to change.
Request bulk pricing
We have similar products in stock NOW! CLICK TO SHOP ALL Classroom Storage & Organization
Product details
Reviews
Brand
Capacity (lbs.)
Depth in Inches
Furnishing Color
Furnishing Material
Height in Inches
Assembly Information
Series or Collection
Warranty Information
Weight (lbs.)
Width in Inches
Mixed Materials
28.75
Full Assembly Required
N/A
N/A
Customers also viewed
  • Dimensions: 28.75"H x 18.2"W x 18.2"D (each module); 3"H x 12.25"W x 16.75"D (bin)
  • Each module features six removable bins (18 in total)
  • Included pegboard side panel provides additional option for organization of supplies (0.25" holes spaced 1" apart center-to-center, compatible with standard pegboard hooks, loops, and bins)
  • Included hardware ensures secure connections between modules
18
220
Depth in Inches
18.2
Mixed Materials
Height in Inches
28.75
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands