NPS MT Series 60 Round Mobile Cafeteria Table, Grey Nebula (MT60R-MDPEPCGY)
Per each
  1. Home
  2. Furniture
  3. Office and Multipurpose Tables
  4. Tables
  5. Breakroom & Dining Tables
Order NPS MT Series 60" Round Mobile Cafeteria Table, Grey Nebula (MT60R-MDPEPCGY) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24626008
Model #: MT60R-MDPEPCGY
Brand: National Public Seating
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Delivery:Wed, May 20 - Fri, May 22
Request bulk pricing
  • "EasyLift" Torsion Bar System One person Can Easily Lift and Fold Table for Convenient Storage
  • Built with "Tamper-free" Hardware
  • Heavy Duty Casters: Extra-Wide and Durable 4" Non-Marring Casters are Extremely Smooth to Roll 275 lb. Weight Capacity Each
  • 15 year warranty
  • 16-Gauge Aprons and Legs
Assembly Information
Full Assembly Required
Base Color
Black
Brand
National Public Seating
Breakroom & Dining Table Type
Cafeteria Table
Commercial Grade Furniture
Commercial Grade
Furnishing Color
Gray
Furnishing Style
Contemporary
Indoor or Outdoor
Indoor
Leg or Base Material
Steel
Made in America
Yes
Manufacturing Country
USA
Number of Pieces
1
Quantity
1
Seating Provided
Chairs not Included
Series or Collection
MT Series
Table Depth (Inches)
60
Table Diameter (Inches)
60
Table Height (Inches)
29
Table Shape
Round
Table Weight (lbs.)
123
Table Width (in Inches)
60" - 79"
Table Width (Inches)
Warranty Information
15 Year
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands