Offices To Go Superior 36 Round Conference Table, Artisan Gray (TDSL36RAGL)
Per each
  1. Home
  2. Furniture
  3. Office and Multipurpose Tables
  4. Tables
  5. Conference Room Tables
Order Offices To Go Superior 36" Round Conference Table, Artisan Gray (TDSL36RAGL) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24418296
Model #: TDSL36R-AGL
Brand: Offices To Go
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Delivery:Wed, May 27 - Fri, May 29
Request bulk pricing
Frequently bought together
Customers also viewed
This contemporary Offices to go 36" round desk with cross base comes in artisan gray color. Its form and laminated surface are perfect for writing or using your laptop and great for home or offices. All Superior laminate desking products are in compliance with stringent emission guidelines set out by the GREENGUARD Environmental Institute under the standards for low-emitting products and materials.
  • Comes in artisan gray and made of laminate
  • Dimensions: 29.5"H x 36"Dia.
  • The table leg has an X-base shape
  • Assembly required
  • Meets or exceeds GREENGUARD standards
  • Threshold delivery
  • 5-year manufacturer limited warranty
Assembly Information
Full assembly required
Base or Leg Style
X-Base
Brand
Offices To Go
Depth in Inches
36
Furnishing Color
Gray
Height in Inches
29.5
Series or Collection
SUPERIOR
Table Certifications
Greenguard
Table Diameter (Inches)
36
Table Shape
Round
Table Surface Material
Laminate
Table Width (in Inches)
30" - 59"
Top Edge Type
Angled
True Color
Artisan Gray
Warranty Information
5 Year
Width in Inches
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands