SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75 TVs, Clear (ZD-TV-AB-75)
Per each
  1. Home
  2. TV & Streaming Media
  3. TV & Video
  4. TV Accessories
  5. TV Accessories
  6. TV Accessories
Order SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24558539
Model #: ZD-TV-AB-75
Brand: SAHARACASE
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Ship to: 60069
Delivery:Fri, May 15 - Mon, May 18
Request bulk pricing
Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs - Clear Get premium protection against blue light and UV rays with this SaharaCase ZeroDamage TV screen protector.
  • Compatible with most 75” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
  • Anti-fingerprint technology - Minimizes oil smudges on your display.
  • Heavy-duty construction - Provides protection without sacrificing the quality of the image.
Brand
SAHARACASE
Depth in Inches
38
Height in Inches
66
Series or Collection
Anti-Blue Light
Size Supported
75 inch
True Color
Anti-Blue
Weight (lbs.)
21
Width in Inches
1
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands