Scotch Transparent Clear Tape Refill, 1" x 72 yds., 3" Core, Clear, 36 Rolls/Pack, 36/Carton(600-12592CT)
Per carton
  1. Home
  2. Office Supplies
  3. Tape, Fasteners & Adhesives
  4. Tape
  5. Scotch® Transparent Glossy Tape
Order Scotch Transparent Clear Tape Refill, 1" x 72 yds., 3" Core, Clear, 36 Rolls/Pack, 36/Carton(600-12592CT) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24534665
Model #: 600-12592CT
Brand: Scotch
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per carton
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Tomorrow, May 14
(Order within the next 7 hr and 29 min to be eligible to get this item tomorrow)
Extra 5% off
Request bulk pricing
Frequently bought together
Customers also viewed
  • Classic glossy-finish
  • Instant adhesion, excellent holding power
  • 1 in. x 2592 in., 1 Roll, 3 in. core
  • Ideal for multi-purpose sealing and label protection
  • Crystal clear
  • Ideal on shiny surfaces
  • Pulls off the roll smoothly and cuts easily
  • Photo safe
  • Strong, secure, won’t yellow with age
  • Made in the USA with globally sourced materials
  • Makes a great complement to decorative gift-wrapping paper
  • Easy-to-apply design that doesn't dry out or yellow
Brand
Scotch
Core Diameter (Inches)
3
Delivery
1-2 day
Length (yds.)
72
Made in America
Yes
Removable or Permanent
Permanent
Series or Collection
Scotch® Transparent Tape
Tape Length (yards)
70 - 109 Yards
Tape Pack Size
Each
Tape Type
Transparent
Tape Width (inches)
1" - 1.9"
True Color
Glossy
Width in Inches
1
Writable or Nonwritable
Nonwritable
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands