Thermaltake ASTRIA 400 120mm CPU Coolers with RGB Lighting (CL-P120-CA12SW-A)
Per each
  1. Home
  2. Computers & Accessories
  3. Computer Parts and Components
  4. Computer Components
  5. Computer Fans & Cooling Kits
Order Thermaltake ASTRIA 400 120mm CPU Coolers with RGB Lighting (CL-P120-CA12SW-A) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24615103
Model #: CLP120CA12SWA
Brand: Thermaltake
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Limited quantity available: 10 remaining
Ship to: 60069
Free delivery
Fri, May 15 - Mon, May 18
Request bulk pricing
Thermaltake ASTRIA 400 120mm CPU Cooler ARGB Lighting (CL-P120-CA12SW-A) The ASTRIA 400 ARGB Lighting CPU Cooler is our first high-performance ARGB lighting CPU cooler, featuring a unique ARGB Glowing Top Cover Design with a Meteor-shower lighting effect. Equipped with six Ø6mm U-shaped copper heat pipes and a 120mm high airflow fan, the ASTRIA 400 ARGB Lighting CPU Cooler boasts 230W TDP of cooling power, providing an exceptional cooling experience even for standard CPU users.
  • Fan Dimensions 120 x 120 x 25 mm ( L x W x H), Fan Type ARGB Lighting CPU Cooler
  • Fan Speed PWM 500 ~ 1800 RPM
  • Air Flow 65.0 CFM
  • Dimensions 124 x 94 x 160 mm ( L x W x H)
  • Compatibility IntelLGA 2066/2011/1700/1200/1156/1155/1151/1150/1851 AMD AM5/AM4
  • Application/Usage CPU Coolers
  • Life Expectation 40,000 hours
  • Limited 2 Year Warranty
Air Flow (Maximum CFM)
26.8
Brand
Thermaltake
Computer Fan Type
CPU Coolers
Fan Size (mm)
120
Material of Item
Aluminum
Noise Level (decibels)
26.8
Number of Fans
1
RGB Lighting
Yes
Series or Collection
ASTRIA 400
Speed (RPM)
1800
True Color
Black
Warranty Information
2 Year
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands