Toshiba 2008/T-3008U Black Standard Yield Toner Cartridge
Per each
  1. Home
  2. Ink & toner
  3. Toshiba
Item #: 901-24328341
Model #: T-3008U
Brand: Toshiba
4 (1 reviews)
Item #: 901-24328341
Loading...
Black
Standard Yield
43,900 pages
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Tomorrow, May 15
(Order within the next 3 hr and 42 min to be eligible to get this item tomorrow)
Extra 5% off
Request bulk pricing
Frequently bought together
These high quality laser cartridges are Toshiba brand toner cartridges designed exclusively for your Toshiba e-STUDIO 2008A/3008 printer. OEM (Original Equipment Manufacturer) laser cartridges deliver crisp, high definition output perfect for text or images. 100% Satisfaction Guarantee.
  • Yields up to 43,900 pages
  • Box contains one black toner cartridge
  • Compatible with the following printers: e-STUDIO 2008A, 2508A, 3008 AG, 3008A, 3508A, 4508A, 5008 AG, 5008A
Brand
toshiba
Cartridge Yield Type
Standard Yield
Diversity
Physically Challenged (PCO)
High Yield
No
Ink or Toner Cartridge Type
Original
Ink or Toner Color
Black
Ink or Toner Pack Size
1/Pack
MICR Toner
No
Multipack
Number of Black Cartridges
1
Number of Color Cartridges
0
Pack Qty
1
Page Yield per Cartridge (Up To)
43,900
Series or Collection
Toshiba T-3008U
Supply Type
Toner
True Color
Yield per Cartridge (Black)
Yield Type 1
Yield Type 1 Color
This product is compatible with these printers:
Toshiba
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands