JAM PAPER 12 x 18 Cardstock, Ruby Red, 50/pack  (1218-C-18-50)
Per pack
  1. Home
  2. Paper
  3. Copy & Printer Paper
  4. Cardstock
  5. Cardstock Paper
Order JAM PAPER 12" x 18" Cardstock, Ruby Red, 50/pack (1218-C-18-50) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24565357
Model #: 1218-C-18-50
Brand: JAM Paper
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per pack
Ship to: 60069
Free delivery
Tue, May 26 - Wed, May 27
Sheet Dimension:
12" x 18"
Request bulk pricing
Customers also viewed
Ruby Red 12 x 18 Cardstock measures 12 in x 18 in (12" x 18") and is perfect for printing, copying, crafting, and various business needs and artistic applications.Durable and multipurpose Paper is sure to make your next project stand out!Printable on off-set and digital printing presses and some home printers. If you're looking for a great addition to your next project, 12 x 18 Cardstock in Ruby Red is the perfect choice and an amazing value.Click the yellow "Add to Cart" button now!
  • Size: 12 x 18 Cardstock / 12 in x 18 in / 12" x 18" / 304.8mm x 457.2mm
  • Quantity: Pack of 50
  • Color: Ruby Red
Brand
JAM Paper
Card Stock Paper Finish
Smooth
Color Family
Red
Length in Inches
12
Made in America
Yes
Pack Qty
50
Paper Weight (lbs.)
100
Sheet Dimension
12" x 18"
Sheet Quantity
Under 200
Width in Inches
18
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands