Pacon 9 x 12 Sketch Pad, 12/Bundle (PACMMK50105F-12)
Per bundle
  1. Home
  2. Arts & Crafts
  3. Art Supplies
  4. Sketch Pads & Books
Order Pacon 9" x 12" Sketch Pad, 12/Bundle (PACMMK50105F-12) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24491684
Model #: PACMMK50105F-12
Brand: Pacon
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per bundle
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Mon, May 18 - Mon, May 25
Request bulk pricing
Frequently bought together
Item #: 901-24491684
Customers also viewed
This Pacon® Sketch Pad includes 50 sheets of quality White drawing paper that is ideal for dry media. Acid-free and recyclable. Measures 9" x 12". Sold as a pack of 12 sketch pads.
  • Lightweight white sulphite drawing paper
  • White
  • 9" x 12"
  • 50 Sheets per pack
  • Pack of 12 pads
  • Smooth finish
  • Tape bound on the top
  • Ideal for use with pencil, pen, and colored pencil
  • Acid-free
Art Form
Sketching Paper
Brand
Pacon
Color Family
White
Length in Inches
12
Pack Qty
12
Sketch Pad & Book Length (inches)
11" to 15"
Sketch Pad & Book Type
Sketch Pad
Sketch Pad & Book Width (inches)
5" to 10"
Width in Inches
9
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands