Techprotectus Macbook Neo 13 Case and Keyboard Cover, Clear (TP-CYCL-NEO13)
Per each
  1. Home
  2. Bags, Backpacks & Luggage
  3. Bags & Backpacks
  4. Backpacks & Laptop Bags
  5. Laptop Sleeves & Cases
  6. Laptop Cases
Order Techprotectus Macbook Neo 13" Case and Keyboard Cover, Clear (TP-CYCL-NEO13) today at Quill.com and get fast shipping. Stack coupons to get free gifts & extra discounts!
Item #: 901-24692479
Model #: TP-CYCL-NEO13
Brand: TechProtectus
Not yet rated. Be the first to Write a review!
Loading...
Per each
Rewards+ members price
Enroll Now
Ship to: 60069
Free delivery
Mon, May 18 - Tue, May 19
Request bulk pricing
Compatible with MacBook Neo 13 inch 2026 (Model: A3404) Invisible 360° Shield for comprehensive protection that doesn’t hide your style. This bundle includes a precision-molded hard shell and a color-matched keyboard cover, safeguarding your MacBook Neo from every angle against spills, dust, and debris. Optical-Grade Transparency that is engineered with high-definition polycarbonate, the Crystal Series maintains 100% transparency. It showcases the vibrant new colors of your MacBook Neo while providing a sleek, professional finish that resists yellowing over time.
  • Ultra-Slim & Travel-Ready At just 1.2mm thin, this case preserves the MacBook Neo’s signature lightweight profile. It slides effortlessly into any sleeve or backpack, offering heavy-duty protection without the heavy-duty bulk.
Brand
TechProtectus
Laptop Case Includes
Screen Protector & Keyboard Cover
Laptop Size Compatibility
Up to 13.9"
Laptop Sleeve & Case Style
Laptop Case
Main Compartment Closure Type
Open
Screen Size in Inches
13
Series or Collection
Macbook Neo
True Color
Clear
Waterproof or Water Resistant
Water Resistant
Up to 4 cartons per month
10% in QUILLCASH Rewards on ink & toner
View policy
Always free shipping
View policy
Earn 10% more points + more time to use
5% off everday prices
10% off discount on in-house brands